logo_solinea

DEXTIN, ROZTWÓR DOUSTNY W SASZETCE

Dextin jest lekiem przeciwbólowym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dextin jest stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, np. ostrego bólu mięśni lub stawów, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów. Lek Dextin jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych. 

INFORMACJE DLA PACJENTA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

DEXTIN 25 MG

Dawkowanie. Dorośli. W zależności od rodzaju i stopnia nasilenia bólu, zalecana dawka wynosi 25 mg co 8 godzin. Nie należy stosować całkowitej dawki dobowej większej niż 75 mg.
Sposób podawania. Do stosowania doustnego. Roztwór doustny można przyjąć bezpośrednio z saszetki lub po wymieszaniu zawartości saszetki w szklance wody. Po otwarciu saszetki należy przyjąć całą jej zawartość

 Krótkotrwałe leczenie objawowe ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, np. ostrego bólu w układzie mięśniowym i kostno-stawowym, bolesnego miesiączkowania, bólu zębów. Produkt leczniczy Dextin jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych.

Nadwrażliwość na substancję czynną, inne leki z grupy NLPZ lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; jeśli substancje o podobnym mechanizmie działania (np. kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ) wywołują napad astmy, skurcz oskrzeli, ostry nieżyt błony śluzowej nosa lub powodują wystąpienie polipów nosa, pokrzywki lub obrzęku naczynioruchowego; reakcje fotoalergiczne lub fototoksyczne podczas leczenia ketoprofenem lub fibratami w wywiadzie; krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforację, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ w wywiadzie; czynna choroba wrzodowa lub krwotok z przewodu pokarmowego lub jakiekolwiek krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforacja w wywiadzie; przewlekła niestrawność; występowanie innego czynnego krwawienia lub zaburzeń przebiegających z krwawieniami; choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego; ciężka niewydolność serca; umiarkowane lub ciężkie zaburzenie czynności nerek (klirens kreatyniny ≤ 59 mL/min; ciężkie zaburzenie czynności wątroby (10-15 punktów w skali Child’a-Pugh’a); skaza krwotoczna i inne zaburzenia krzepnięcia krwi; ciężkie odwodnienie (z powodu wymiotów, biegunki lub przyjmowania niedostatecznej ilości płynów); trzeci trymestr ciąży i okres karmienia piersią.

Każda saszetka roztworu doustnego zawiera 25 mg deksketoprofenu (w postaci soli deksketoprofenu z trometamolem).

Solinea sp. z o.o.

26135

ZOBACZ
INNE NASZE PRODUKTY