...
logo_solinea

FIXSIN HIPERTONIC, ZESTAW UZUPEŁNIAJĄCY

Zestaw uzupełniający zawiera 30 saszetek z proszkiem do sporządzenia roztworu i jest przeznaczony do stosowania z butelką wchodzącą w skład zestawu podstawowego FIXSIN. Ektoina zawarta w preparacie wykazuje właściwości łagodzące stany zapalne i stabilizuje błony komórkowe. Dzięki połączeniu chlorku sodu i ektoiny preparat łagodzi objawy nieżytu nosa i zapalenia zatok. FIXSIN HIPERTONIC udrożnia oraz oczyszcza nos i zatoki z nadmiernej wydzieliny oraz zalegającego śluzu, ograniczając gromadzenie się czynników mających wpływ na powstawanie infekcji.

Dodatkowo, dzięki hipertonicznemu stężeniu chlorku sodu zestawu FIXSIN hipertonic, roztwór działa obkurczająco na śluzówkę, pozwalając na łatwiejsze usunięcie wydzieliny na zewnątrz.

INFORMACJE DLA PACJENTA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

FIXSIN hipertonic

Po odbytej operacji ucha przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli dziecko ma mniej niż 4 lata przed użyciem konieczna jest konsultacja lekarska. Do płukania nie używaj wrzątku ani gorącej wody. Nie używać nieprzegotowanej wody z kranu.

Każdy z zestawów zaleca się w celu prewencyjnej, objawowej lub pooperacyjnej pielęgnacji nosa i zatok – szczególnie w takich przypadkach, jak:

  • zapalenie zatok przynosowych,
  • nieżytu nosa różnego pochodzenia,
  • przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok,
  • utrzymanie higieny nosa i zatok

Do przeprowadzenia płukania niezbędna jest butelka dostępna w zestawie FIXSIN zestaw podstawowy.
Płukanie przeprowadzać 1-2 razy dziennie lub według wskazań lekarza. Godzinę po płukaniu nie należy wychodzić na zewnątrz (przy temp. poniżej 19°C). Płukanie należy przeprowadzić najpóźniej na godzinę przed snem. Każdorazowo przed przystąpieniem do płukania należy sprawdzić temperaturę wody.
Jedna saszetka wybranego zestawu FIXSIN w połączeniu z odpowiednią ilością wody (zgodnie z pojemnością butelki wybranego zestawu) tworzy gotowy roztwór do płukania nosa i zatok.
Zestaw jest bezpieczny i może być stosowany u dzieci powyżej 4 roku życia. Dzieci mogą stosować zestaw jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. 
Zestaw jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Preparat nie wpływa negatywnie na prowadzenie i obsługę maszyn oraz urządzeń mechanicznych
Po przeprowadzeniu płukania w obrębie jamy nosowej może wystąpić lekkie uczucie pieczenia. 

Zestawu nie powinny stosować osoby z całkowicie zablokowaną przegrodą nosową lub infekcją ucha. Nie używać w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu lub ektoinę.
Po odbytej operacji ucha przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.
Jeśli dziecko ma mniej niż 4 lata przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

99,9% chlorek sodu Ph. Eur., 0,1% ektoina (Ectoin®)

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu.

Solinea Sp. z o.o. Sp. K.

ZOBACZ
INNE NASZE PRODUKTY

0
0
Twój Koszyk