logo_solinea

FIXSIN, ZESTAW UZUPEŁNIAJĄCY

Zestaw uzupełniający zawiera 30 saszetek z proszkiem do sporządzenia roztworu i jest przeznaczony do stosowania z butelką wchodzącą w skład zestawu podstawowego FIXSIN. 

FIXSIN udrożnia oraz oczyszcza nos i zatoki z nadmiernej wydzieliny oraz zalegającego śluzu, ograniczając gromadzenie się czynników mających wpływ na powstawanie infekcji.

INFORMACJE DLA PACJENTA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

fixin

Po odbytej operacji ucha przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli dziecko ma mniej niż 4 lata przed użyciem konieczna jest konsultacja lekarska. Do płukania nie używa wrzątku ani gorącej wody. Nie używać nieprzygotowanej wody z kranu.

Każdy z zestawów zaleca się w celu prewencyjnej, objawowej lub pooperacyjnej pielęgnacji nosa i zatok – szczególnie w takich przypadkach, jak:

  • zapalenie zatok przynosowych,
  • nieżytu nosa różnego pochodzenia,
  • przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok,
  • utrzymanie higieny nosa i zatok

Do przeprowadzenia płukania niezbędna jest butelka dostępna w zestawie FIXSIN zestaw podstawowy.
Płukanie przeprowadzać 1-2 razy dziennie lub według wskazań lekarza. Godzinę po płukaniu nie należy wychodzić na zewnątrz (przy temp. poniżej 19°C). Płukanie należy przeprowadzić najpóźniej na godzinę przed snem. Każdorazowo przed przystąpieniem do płukania należy sprawdzić temperaturę wody.
Jedna saszetka wybranego zestawu FIXSIN w połączeniu z odpowiednią ilością wody (zgodnie z pojemnością butelki wybranego zestawu) tworzy gotowy roztwór do płukania nosa i zatok.
Zestaw jest bezpieczny i może być stosowany u dzieci powyżej 4 roku życia. Dzieci mogą stosować zestaw jedynie pod kontrolą osoby dorosłej.
Zestaw jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Preparat nie wpływa negatywnie na prowadzenie i obsługę maszyn oraz urządzeń mechanicznych.
Po przeprowadzeniu płukania w obrębie jamy nosowej może wystąpić lekkie uczucie pieczenia. 

Zestawu nie powinny stosować osoby z całkowicie zablokowaną przegrodą nosową lub infekcją ucha. Nie używać w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu.
Po odbytej operacji ucha przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.
Jeśli dziecko ma mniej niż 4 lata przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.

100% chlorek sodu Ph.Eur.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu.

Solinea sp. z o.o.

ZOBACZ
INNE NASZE PRODUKTY