W latach 30. XX wieku pewien węgierski uczony dokonał znaczącego odkrycia –...
Czytaj dalej...Któż z rodziców nie przeżył przeziębienia u swojego dziecka? Pewnie wtedy zastanawiałaś się: czy to przeziębienie, czy grypa? Dziś opowiemy, jak odróżnić te dwie choroby. Pewnie zastanawiasz się, jakie są skuteczne, domowe sposoby łagodzenia objawów. Pokażemy Ci szereg udowodnionych naukowo metod radzenia sobie z przeziębieniem. Sprawią one, że Twoje dziecko przejdzie łagodnie przez tę infekcję.
a wszystko to… Z TROSKI O BEZTROSKĘ TWOJEGO MALUCHA!
Przeziębienie to zakażenie górnych dróg oddechowych – zajmuje ono nos i gardło. Przyczynę stanowią wirusy. Objawy pojawiają się stopniowo, łagodnie. Chorzy na przeziębienie częściej mają:
Czasami w trakcie przeziębienia (również u dziecka) występuje zmęczenie. Nietypowa dla przeziębienia jest gorączka i dreszcze oraz ból głowy.
Przeziębienie, czy może grypa? Otóż grypa przebiega ciężej niż przeziębienie, a jej pierwsze objawy są zwykle bardziej gwałtowne. Ale to tylko początek różnic. Częściej niż przeziębienie grypa objawia się:
Podstawą leczenia przeziębienia u dzieci są:
Skupmy się teraz na domowych sposobach leczenia: maściach z olejkami eterycznymi oraz miodzie. W kolejnym akapicie dowiesz się, jakie pokarmy i płyny podawać dziecku.
Maści z olejkami eterycznymi (kamforowym, mentolowym i eukaliptusowym) działają pozytywnie na kilka sposobów:
Wystarczającą ilością jest 5-10 ml maści. Nakłada się ją na kark i klatkę piersiową dziecka.
Do inhalacji świetnie nada się także roztwór soli fizjologicznej (także z dodatkiem kwasu hialuronowego). Odpowiednio przeprowadzona nebulizacja/inhalacja to gwarantowana ulga dla dziecka (i dorosłych) – już teraz poznaj naszą rodzinę NEBU-dose.
Miód istotnie zmniejszy nasilenie objawów przeziębienia u dziecka. Redukuje częstość i nasilenie kaszlu. W jakich ilościach należy go podawać?
Już jednorazowe podanie takiej ilości miodu przyniesie dziecku ulgę. Dobre połączenie to przestudzona woda, miód i cytryna. Należy pamiętać, że miód rozpuszczony w wodzie o temperaturze powyżej 50°C traci swoje prozdrowotne właściwości.
Dowiedz się więcej: Naturalny sposób na przeziębienie i grypę: MIÓD MANUKA
W latach 30. XX wieku pewien węgierski uczony dokonał znaczącego odkrycia –...
Czytaj dalej...Aminokwas, ekstremolit, osmolit… W literaturze pada wiele mądrych słów na określenie, czym...
Czytaj dalej...Wojtek to korpoludek z krwi i kości. Za dnia przykładny, niezmordowany pracuś,...
Czytaj dalej...