Cukrzyca ciążowa dotyka nawet 18% kobiet na świecie. Dowiedz się, dlaczego cukrzyca...
Czytaj dalej...Monitorowanie poziomu glukozy (czyli mówiąc potocznie – cukru) we krwi to niezbędny element kontrolowania i leczenia cukrzycy. Możliwość szybkiego pomiaru może ostrzec przed nadmiernym spadkiem cukru bądź jego wzrostem. W skrajnych przypadkach może to uratować przed utratą zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się, jak się przygotować i jak przeprowadzić pomiar poziomu cukru glukometrem.
Przestrzeganie tych zasad pozwoli zapobiec infekcji, otrzymać rzeczywisty poziom glukozy we krwi i lepiej monitorować przebieg choroby. Oto instrukcja krok po kroku:
Co robić, jeśli krew nie leci z palca?
Częste i regularne nakłuwanie palców może prowadzić do ich bolesności i stwardnienia. Oto wskazówki, jak temu zapobiec:
Stosuj się do tych zasad niezależnie od tego, czy pomiaru dokonujesz tylko raz, czy kilka razy dziennie.
A co jeśli pomimo zastosowania się do wszystkich tych rad, palce dalej bolą? Na polskim rynku można już nabyć dwa rodzaje glukometrów, które nie wymagają ciągłego nakłuwania palców.
Jeden z nich opiera się na plastrze, który przyklejasz do ramienia. Za pomocą aplikacji możesz odczytywać nie tylko pojedyncze wyniki,lecz także obserwować całą dynamikę glikemii (zmianę poziomu cukru).
Z kolei drugie rozwiązanie polega na wszczepieniu pod skórę implantu, który co 5 minut dokonuje pomiaru, i nadajnika, który ostrzega Cię o wystąpieniu hipoglikemii lub hiperglikemii. Wadą tych rozwiązań jest ich cena, która jednak z czasem powinna zmaleć.
Pomiar cukru glukometrem, poza monitorowaniem stanu zdrowia, pomaga również w doborze odpowiednich ćwiczeń, diety i leków, co znacznie poprawia jakość życia. Indywidualizacja stanowi przyszłość medycyny, a domowe pomiary cukru glukometrem mogą być jednym z pierwszych kroków w tym kierunku.
Cukrzyca ciążowa dotyka nawet 18% kobiet na świecie. Dowiedz się, dlaczego cukrzyca...
Czytaj dalej...Jedną z największych tajemnic nowego koronawirusa SARS-CoV-2 jest to, dlaczego u większości...
Czytaj dalej...Dotyka 1-2% osób, głównie kobiety w czwartej i piątej dekadzie życia. Należy...
Czytaj dalej...