logo_solinea

KELATIS

KELATIS to absorbujący proszek mineralny zawierający 2,5% srebra jonowego. Pozwala kontrolować wysięk, tworząc czyste i wilgotne środowisko, które wspiera fizjologiczne procesy gojenia oraz chroni przed wzrostem egzogennej mikroflory w miejscu zastosowania. Jony srebra zapobiegają zakażeniu drobnoustrojami

INFORMACJE DLA PACJENTA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

KELATIS

Produkt pozostaje w miejscu zastosowania, nie ściera się i można go łatwo usunąć przy pomocy roztworu soli fizjologicznej.
NIE ROZPYLAĆ W POWIETRZE
PRODUKT ŁATWOPALNY
TYLKO DO UŻYTKU ZEWNĘTRZNEGO

Do stosowania na rany, otarcia, niewielkie oparzenia i skaleczenia skóry.
SPOSÓB UŻYCIA: Przed zastosowaniem ranę należy oczyścić za pomocą roztworu izotonicznego. Wstrząsnąć przed użyciem. Rozpylać w krótkich odstępach czasu, lekko naciskając na przycisk dozownika i kierując spray na ranę. Powtórzyć – w razie potrzeby, przykryć ranę jałowym opatrunkiem.
Nie stosować dłużej niż przez dwa kolejne tygodnie. Jeśli przez ten czas nie nastąpiła poprawa, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie są znane żadne działania niepożądane składników wyrobu medycznego.

mikronizowany zeolit, srebro jonowe, n-butan

Pojemnik pod ciśnieniem: ogrzanie grozi wybuchem. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, źródeł iskrzenia, otwartego ognia, gorących powierzchni i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Pojemnik pod ciśnieniem: nie przekłuwać ani nie spalać – nawet po zużyciu. Chronić przed światłem słonecznym. Nie wystawiać na działanie temperatury przekraczającej 50°C/120°F. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innym źródłem zapłonu.

Solinea sp. z o.o.

ZOBACZ
INNE NASZE PRODUKTY