logo_solinea

MUFLUIL FORTE

Sterylny roztwór do nebulizacji na bazie N-acetylocysteiny i hialuronianu sodu przeznaczony do ochrony przed infekcjami i zaczerwienieniem śluzówki nosa, jamy ustnej i gardła.

INFORMACJE DLA PACJENTA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: zawartość jednej ampułki preparatu 2 razy dziennie.
Dzieci w wieku 2-6 lat: połowa zawartości ampułki 2 razy dziennie.
Pojemnik zawiera podziałkę wskazującą połowę dawki. Nie należy przekraczać zalecanej dawki preparatu.
Roztwór należy podawać za pomocą urządzeń przeznaczonych do aerozoloterapii (inhalatorów tłokowych; preparat nieodpowiedni do urządzeń ultradźwiękowych).

Mufluil Forte jest sterylnym roztworem do nebulizacji, wskazanym do stosowania w przypadku ostrych lub przewlekłych schorzeń układu oddechowego (zapalenie migdałków, gardła, krtani, nieżyt nosa, zapalenie tchawicy i oskrzeli, zapalenie oskrzeli), kaszlu różnego pochodzenia, objawów przeziębienia lub grypy, zapalenia strun głosowych, zaczerwienienia gardła, chrypki, problemów z oddychaniem w przebiegu choroby refluksowej przełyku, jak również w rekonwalescencji po zabiegach laryngologicznych.

Produktu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej dwóch lat. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie ma wystarczających dowodów na to, że produkt może być bezpiecznie przyjmowany przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, dlatego przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
Dla bezpieczeństwa pacjenta nie należy przyjmować N-acetylocysteiny z innymi lekami, a w szczególności z następującymi preparatami:
– leki przeciwkaszlowe: powodując zmniejszenie odruchu kaszlu, mogą przyczyniać się do nadmiernego nagromadzenia wydzieliny w oskrzelach;
– leki, które zatrzymują lub ograniczają ilość śluzu w oskrzelach (cholinolityki): ich działanie może być przeciwne do działania N-acetylocysteiny.

N-acetylocysteina, sól sodowa kwasu hialuronowego, olejek eteryczny tymiankowy, sól dwusodowa kwasu wersenowego, Polisorbat 20, diwodorofosforan sodu dwuwodny, wodorofosforan sodu siedmiowodny, wodorotlenek sodu, woda

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła w temperaturze poniżej 25°C. Data ważności znajduje się na opakowaniu, aluminiowej saszetce i ampułkach i odnosi się do nienaruszonego oraz właściwie przechowywanego produktu. Ampułki należy przechowywać w saszetce ochronnej, z dala od światła i ciepła. W przypadku zastosowania połowy dawki, zamkniętą ampułkę należy przechowywać w temperaturze pokojowej i zużyć w ciągu 24 godzin od otwarcia.

Solinea sp. z o.o.

ZOBACZ
INNE NASZE PRODUKTY