logo_solinea

NEBU PULMO

Nebu Pulmo to 3% roztwór chlorku sodu z ektoiną, bez konserwantów, przeznaczony do nebulizacji.

INFORMACJE DLA PACJENTA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

NEBU PULMO

Nebu Pulmo wspomaga usuwanie nadmiaru wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych, stabilizuje komórki nabłonkowe, poprawia funkcje surfaktantu płucnego i łagodzi stan zapalny, ułatwiając w ten sposób oddychanie. Zawarta w preparacie ektoina stabilizuje błonę śluzową, błony komórkowe, białka zewnątrzkomórkowe, makrocząsteczki oraz łagodzi stan zapalny w płucach.
Preparat może być podawany za pomocą dowolnego rodzaju nebulizatora. Należy przestrzegać sposobu użytkowania wskazanego przez producenta urządzenia. Do jednorazowej inhalacji używać 5 ml roztworu lub postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

NEBU PULMO do stosowania w terapii inhalacyjnej jest szczególnie zalecany dla pacjentów cierpiących na zapalenie oskrzelików, ostre zapalenie oskrzeli, mukowiscydozę, astmę (o podłożu alergicznym i niealergicznym), przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) oraz stany alergiczne dróg oddechowych wywołane wdychaniem alergenów, takich jak kurz lub pyłki.

  • Produkt nie zawiera konserwantów. Po otwarciu ampułki należy ją natychmiast zużyć i wyrzucić po użyciu, aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia mogącego stanowić źródło infekcji.
  • U pacjentów bardzo wrażliwych preparat należy podawać zgodnie z zaleceniami lekarza, ponieważ w pierwszej kolejności może być konieczne podanie leku rozszerzającego oskrzela.
  • W przypadku wystąpienia skurczu oskrzeli lub uporczywego kaszlu należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.
  • Nie stosować wyrobu po upływie terminu ważności.
  • Nie stosować, jeśli ampułka jest uszkodzona.
  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
  • Nie stosować razem z innymi preparatami bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Sterylny roztwór chlorku sodu 3%, ektoina.

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Solinea sp. z o.o.

ZOBACZ
INNE NASZE PRODUKTY