logo_solinea

SOMILUX

SOMILUX to krople do oczu zawierające laktoferynę liposomalną. Laktoferyna jest jednym z białek najczęściej występujących w filmie łzowym.

INFORMACJE DLA PACJENTA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Somilux

Dzięki zdolności laktoferyny do wiązania jonów żelaza wykazuje ona właściwości przeciwzapalne oraz hamujące wzrost mikroorganizmów. Schorzenia narządu wzroku jak zapalenie powiek i spojówek, a także choroby układowe, zabiegi operacyjne, podeszły wiek, czynniki środowiskowe (drobny pył, smog, alergeny) czy czynniki nadwyrężające narząd wzroku (długotrwała praca przy komputerze, soczewki kontaktowe, nadmierna ekspozycja na wiatr i słońce) mogą wpływać na znaczne zmniejszenie ilości laktoferyny w filmie łzowym, a zatem zwiększać ryzyko infekcji i stanów zapalnych oczu.

Somilux to wyrób medyczny do oczu w postaci roztworu z liposomalną laktoferyną
o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych, nawilżających i chelatujących jony żelaza. Produkt chroni oko w przypadku ryzyka wystąpienia przed- i pooperacyjnych zanieczyszczeń mikroorganizmami, jest wskazany do wspomagania leczenia krwotoku podspojówkowego, przekrwienia oka i zespołu suchego oka wywołanych przez stany zapalne i dysfunkcje gruczołów łzowych.

Znana nadwrażliwość na składniki produktu.

Woda, laktoferyna liposomalna, gliceryna, hialuronian sodu, witamina E, EDTA, bufor TRIS.

Przechowywać opakowanie szczelnie zamknięte, w temperaturze nieprzekraczającej 25˚C, w suchym miejscu, z dala od źródeł światła i ciepła. Po otwarciu opakowania produkt należy zużyć w ciągu 3 miesięcy.

Solinea sp. z o.o.

ZOBACZ
INNE NASZE PRODUKTY